Студенти и докторанти от ЮЗУ „Неофит Рилски“ се включиха в турнир по канадска борба

Снимки: ЮЗУ

Студенти и докторанти мериха сили в турнир по канадска борба, който се проведе в Аулата на Първи учебен корпус на Югозападен университет „Неофит Рилски“. Турнирът бе открит от декана на факултета "Обществено здраве, здравни грижи и спорт" проф. д-р Стоян Иванов.

В спортната проява се включиха 25 участници. Те бяха разделени в няколко категории: мъже – лява и дясна ръка до 75, 85 и 95 кг и над 95 кг, жени – лява и дясна ръка и абсолютна категория.

В категория до 75 кг и за лява, и за дясна ръка на първо място се класира Александър Тасев, първи курс, специалност „Компютърни системи и технологии“, второ място в тази категория за лява и дясна ръка си спечели Мохамед Бляк, първи курс, специалност „Кинезитерапия“. Трети в категорията до 75 кг за дясна ръка е Светослав Чинарски, първи курс, специалност „Кинезитерапия“, а за лява ръка - третокурсникът от специалност „Туризъм“ Владимир Войнски.

В категория до 85 кг първокурсникът в специалност „Публична администрация“ Кирил Георгиев победи конкурентите си и на двете ръце. Втори в тази категория за лява и за дясна ръка бе Николай Дойчинов, първи курс, специалност „Физическо възпитание и спорт“, следван от второкурсника в същата специалност Станислав Щерев.

В категория до 95 кг за дясна ръка почетното място си спечели Васил Каракиев, четвърти курс в специалност „ Психология“. След него се наредиха първокурсникът от специалност „Физическо възпитание и спорт“ Стоян Ташев и първокурсникът от специалност „Философия и психоанализа“ Антон Тиров. В същата категория за лява ръка пръв стана Валентин Господинов, втори курс, специалност „Икономика“, следван от Васил Каракиев и Стоян Ташев.

Абсолютен шампион в турнира по канадска борба бе Валентин Господинов. Той надви конкуренцията и в категорията над 95 кг за дясна ръка. Втори в тежката категория бе Кирил Тодоров, първи курс, специалност „Публична администрация“, а трети Елхан Чинарски, първи курс, специалност „Политология“. За лява ръка в тази категория най-добри бяха Кирил Тодоров, Елхан Чинарски и Антон Тиров.

При жените за дясна ръка първо място зае Кремена Георгиева, втори курс, специалност „Икономика“. Втора бе Нина Николова, втори курс, специалност„Физическо възпитание и спорт“, следвана от четвъртокурсничката в специалност „Мода“ Емилия Георгиева. С лява ръка най-добри бяха Нина Николова, Кремена Илиева и Мария Чапкънова, трети курс, специалност „Счетоводство и контрол“.

По време на турнира по канадска борба се проведе и мини турнир между зрящи и незрящи спортисти. Участие взеха спортисти от спортни клубове за незрящи „Достоен живот“ и „Пирин спорт 2013“.

Победителите получиха купи, медали и грамоти от председателя на Студентски съвет към ЮЗУ „Неофит Рилски“ Емелина Заимова.

Турнирът по канадска борба е част от мероприятията в чест на 40-годишнината на Югозападен университет „Неофит Рилски“. Той бе организиран от Студентски съвет при ЮЗУ "Неофит Рилски" – Благоевград, Факултет "Обществено здраве, здравни грижи и спорт", Катедра „Теория и методика на физическото възпитание“, УСК "Академик" и Спортен клуб по канадска борба "Спартак".