Стойка Кръстева осигури втори олимпийски медал за България

Източник: dsport.bg

Стойка победи китайката Юан Чанг с 4:1 съдийски гласа и се класира за полуфинал в боксовия турнир

Българската боксьорка Стойка Кръстева подсигури минимум бронзов медал за България от Летните олимпийски игри в Токио. Родната представителка победи китайката Юан Чанг с 4:1 съдийски гласа и се класира за полуфинал в боксовия турнир в категория до 51 килограма.

Кръстева тотално надигра своята съперничка, като единствено един от реферите отсъди два от трите рунда в полза на Чанг.

Тъй като в боксовия турнир няма битка за третото място, Стойка Кръстева ще се окичи минимум с бронзов медал. Със сигурност обаче боксьорката ни ще даде всичко от себе си, за да се класира на финала и да се бори за олимпийска титла.

В спор за място на големия финал Стойка ще се изправи срещу представителката на домакините  Цурими Намики, която в четвъртфиналите се справи безапелационно с колумбийката Ингрид Валенсия. Кръстева и Намики излизат на ринга на 4 август в 8:15 минути българско време. /dsport.bg/