Старшата на „Велбъжд” с победа над „Пирин” /Разлог/ 2:1

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Юношите старша възраст на „Велбъжд”, водени от треньора Анатоли Бачовски продължават да водят във временното класиране на зона „Струма”. В четвъртък на ст. „Осогово” записаха поредната си победа над тима на „Пирин” /Разлог/, четвърти в групата. В тима на гостите играе Цветелин Якимов, възпитаник на ФК „Бузлуджа”.

С два гола още от съблекалнята, започна двубоят. В 5-та мин. старшата на „Велбъжд” откри резултата, след пряк свободен удар на Александър Димитров играч на гостите докосна топката и тя влезе във вратата им – 1:0. Само две минути по-късно отборът от Разлог успя да изравни, след гол на Марио Балакчиев – 1:1. В 27-та мин. капитанът на „Велбъжд” Павел Иванов покачи на 2:1.

Въпреки надмощието на домакините и през втората част, опитите им за трети гол не се реализираха. Играта бе накъсана с нарушения и от двата тима и реферът Младен Пенев показа общо 9 жълти картони.

Състав: Кристиян Георгиев, Виктор Анастасов, Атанас Пенков, Костадин Куков, Анатоли Иванов, Александър Димитров, Даниел Боянов, Любиша Манолчов, Жорж Георгиев, Павел Иванов-кап., Калин Стоянов и смените – Николай Йорданов, Мартин Мицов, Милен Христов, Александър Георгиев, Станислав Пенев, Милен Йорданов.

Главен съдия: Младен Пенев с асистенти Радослав Димитров и Велизар Чавдаров.

Дежурен делегат: Огнян Пешев.

В следващия 25-ти кръг от първенството на зона „Струма” старшата на „Велбъжд” гостуват в четвъртък /17.07./ от 18.00 ч. на „Струмска слава” в Радомир.