Старшата на „Велбъжд” напред към Елитната юношеска група

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

„Велбъжд” – „Септември” /София/ 5:1

Юношите старша възраст на „Велбъжд” разгромиха софийския „Септември” с 5:1 в среща реванш на ст. „Осогово”. В първия мач кюстендилци отстъпиха като гост с 0:2. Така възпитаниците на треньора Анатоли Бачовски, след общ резултат 5:3 елиминираха софийския тим и имат шанс да играят в Елитната група „U 19”. Те демонстрираха воля за победа, колективен дух и направиха невероятен обрат в двубоя.

Срещата започна с натиск на домакините и няколко пропуснати голови положения. В първата си атака отбора на „Септември” откри резултата в 7-та минута – 0:1. Играта на терена стана напрегната, защото кюстендилци трябваше да вкарат 4 гола, ако искаха да продължат напред.

Обратът започна от Милен Христов, който с глава изравни в 31-та мин. – 1:1. После двама от футболистите на „Септември” си отбелязаха автоголове в 35-та и в 45-та минут, притиснати от атаките на футболистите на „Велбъжд” – 3:1.
И през второто полувреме домакините бяха по-дейния отбор на терена. В 75-та мин. капитанът на „Велбъжд” Жорж Георгиев със силен удар от около 30-ина метра покачи на 4:1.

При нова атака за кюстендилци Александър Димитров нацели страничната греда. В края на мача Николай Йорданов оформи крайният резултат – 5:1.

Около 100-тина зрители на ст. „Осогово” поздравиха сърцатата игра на „Велбъжд”.

Състав: Цветелин Крумов, Даниел Боянов, Жорж Георгиев, Любиша Манолчов, Александър Георгиев, Милен Христов, Анатоли Иванов, Атанас Пенков, Александър Димитров, Виктор Анастасов, Калин Стоянов и смените - Милен Йорданов, Костадин Куков, Николай Йорданов, Кристиян Георгиев, Мартин Мицов, Милен Кирилов.

Юношите старша възраст и треньорът Анатоли Бачовски очакват следващия си съперник по пътя към финалите.