Сребърни медали за волейболните таланти на „Велбъжд”

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Отборът на „Велбъжд” спечели сребърните медали от междурегионалното състезание по волейбол на районите „Струма” и „Тракия” за момичета до 12 години в Етрополе. На финала кюстендилки отстъпиха с 1:2 гейма на „Марица” /Пловдив/. Възпитаничките на треньорите Емил Стоянов и Добри Добрев в Група Б изиграха 3 срещи. Записаха победи над „Миньор: с 2:0, над „Хебър” с 2:1 и над „Родопа” с 2:1.

На полуфинала момичетата от Кюстендил надиграха отбора на „Пирин” /Разлог/ също с 2:1, но на финала загубиха от „Марица” /Пловдив/ с 2:1. В крайното класиране на 1-во място е „Марица” /Пловдив/, а на 2-ро „Велбъжд”, следвани от „Хебър” /Пазарджик/, „Пирин-Балканстрой” /Разлог/, „Родопа” /Смолян/, „Асеновец” /Асеновград/, Етрополе и „Миньор” /Перник/.

Волейболния клуб „Велбъжд” участва с два отбора - момчета на републиканските финали /до 12 г. и до 13 г./. И двата тима се класираха на 8-мо място.