Спортни журналисти и президенти на клубове подкрепиха своите фаворити за „Спортист на годината“

Снимки: Община Благоевград

Спорни журналисти президенти на клубове, регистрирани в Община Благоевград, подкрепиха своите фаворити за „Спортист на годината“ 2016 г. По време на работна среща бяха попълнени 27 анкетни карти.

В Категория „Мъже и жени“ за първото място се бореха 24 състезатели, в Категория – „Младежи, юноши и девойки до 18 години“ точки събираха 20 състезатели, в категория „Треньор“ – 8 треньора , „Феърплей“ 7 и за „Отбор“ на Благоевград 2016 година – 8 отбора.

Резултатите са обобщени, но победителите ще станат ясни на традиционната церемония, която ще се състои 20 декември от 19:00 часа в зала „Скаптопара“.

Можем да подскажем само финалните „10 най-добри“ и победителите при младежите, но имената им са подредени по азбучен ред, а именно:

Категория – „Мъже и жени“: Антон Огорелков – Таекуон-до клуб „Фолкън“ , Валентин Господинов - СККБ „Спартак“, Димитрина Димитрова – СККБ „Спартак“, Димитър Димитров – ГСК „Пирин Благоевград 2011“, Елена Самарджиева - Таекуон-до клуб „Фолкън, Емануил Богоев – БК „Пирин“, Иво Балабанов - ЛК „Джордан“, Исус Маринов – ГК „Любчо Солачки“, Лиляна Гоцева – СКОБ „Младост“ и Мартин Тодоров – Мотоклуб “Еър Макс Рейсинг Благоевград“.

Категория - Младежи, юноши и девойки до 18 години: Божидар Симеонов - СККБ „Спартак“, Василена Георгиева – ПК „Пирин“, Георги Герчев – Таекуон-до клуб „Фолкън“, Йоана Янкова – ГК „Любчо Солачки“, Любомир Атанасов – ЛК „Джордан“.

Победителите в категория „Треньор“, „Феърплей“ и „Отбор“ ще бъдат обявени на самата церемония „Спортист на годината“.

Община Благоевград традиционно ще удостои с престижни награди и най- изявените ни и заслужили спортисти в неравностойно положение, журналисти, спортни деятели и посланици на спорта на Благоевград по света.