Спортика излъга Берое

ФК Спортика спечели важна победа като гост на Берое в Стара Загора. Възпитаничките на Емил Кърцелски спечелиха с минималното 1:0.

Гостенките стигнаха до победата в 66-ата минута, когато вратарката на домакините не прецени добре една центрирана топка и я прати в собствената си врата. Старозагорки започнаха по-добре срещата. В 5-ата минута след пас на Надя Тодорова, Цветана Манчева отправи удар, но не успя да намери рамката на вратата.

Три минути по-късно отново Манчева бе близо до гол, след като изпълни хубаво корнер, а топката преми на сантиметри от вратата на благоевградчанки. В 15-ата минута Цветана Манчева центриране от корнер, над всички се извиси Петя Дикова, но удара и с глава премина встрани.

В 26-ата минута гостенките отправиха първия си удар към вратата на Милена Атанасова. Вероника Гоцева изпълни пряк свободен удар от около 25 метра, но топката премина в страни. В последната минута на първата част Евдокия Попадинова бе близо до гол, но пропусна.

Нелогично с оглед събитията на терена в 66-ата минута след центриране в наказателното поле вратарката на домакините не прецени добре топката и я вкара в собствената си врата 0:1. С трите точки Спортика вече твърдо е на второ място с актив от 21 точки, с три повече от Берое и Олимпия. Лидер е НСА с 27 и мач по – малко.

Спортика: 1. Станимира Матарова, 2. Вени Дона Сърбинска, 13. Веселина Махлелиева, 19. Евдокия Попадинова, 5. Ренета Филипова, 20. Кристина Петрунова (73' - 4. Илияна Петрова), 7. Вероника Гоцева (к), 8. Райна Филипова, 9. Елица Йорданова, 17. Даяна Иванова (54' - 14. Петя Пеовска), 11. Милослава Григорова (86' - 18. Кристин);старши-треньор: Емил Кърцелски