Състезателите на "Ски клуб Банско" с най-много златни медали

Снимка: Infomreja.bg

Банско беше домакин на Държавното първенство по биатлон от 28.03. - 01.04.2018 година.

Участие в състезанието взе целият национален отбор, включително и участниците от Олимпийските игри в Пионг –Чанг.

Отборът на „Ски клуб Банско” в състав Даниела Кадева, Дафинка Коева, Михаил Клечеров, Димитър Парталов и Благой Тодев с треньор Георги Джолев, се представиха блестящо във всички стартове.

Даниела Кадева спечели златото в преследването, като в останалите дисциплини успя да извоюва два бронзови медала.

Дафинка Коева при жените и Михайл Клечеров при мъжете спечелиха златните медали в индивидуалната дисциплина, а Димитър Парталов се класира на престижното 6. място.

Благой Тодев е абсолютния шампион при юношите, като в трите състезателни дни зае първите места.

Най-малките състезатели по биатлон от „Ски клуб Банско” с треньор Елена Дурчова бяха силна агитка за националите от Банско и през трите състезателни дни.