Шахматистите от СКХЗУ - Кюстендил сразиха конкуренцията на турнир в Перник

Снимки: личен архив

На 13-и и 14-и октомври на шахматен турнир за хора със зрителни увреждания в с. Рударци, организиран от СК ”Кракра” Перник, състезателят на Спортен клуб „Пауталия спорт 2005” Кюстендил  Борислав Лазаров спечели шампионската титла в индивидуалната надпревара.

Отборът на клуба в състав Борислав Лазаров, Динко Даскалов и Кънка Витов взеха купата за първо място отборно по събраните точки на тримата.

Даскалов се класира четвърти, а Витова шеста.  Участваха добри шахматисти от федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания”. Имаше и състезател от националния отбор по шахмат на федерацията.

В индивидуалното класиране, бронзът взе Илинка Дилкова от СК "Витоша"  - София, среброто отиде при Петко Пътев от СК "Успех" - София, а шампионът е  Борислав Лазаров от "Пауталия спорт 2005" Кюстендил.

Наградите - купи и медали, връчиха г-жа Десислава Стойова, главен експерт в община Перник и председателят на федерация "Спорт за хора със зрителни увреждания”  Иван Янев.