Септември Симитли загуби втората си контрола

снимка: infomreja.bg, архив

На стадиона в Симитли отборът на Септември изигра втората си проверка от зимната подготовка. Домакините загубиха с 0:2 от елитния Ботев Враца. Тя бе първият спаринг за врачани през зимната подготовка, а за симитличани втора, след нулевото равенство вчера срещу Монтана.

Още във втората минута възпитаниците на Антони Здравков излязоха напред в резултата. Тогава Борислав Борисов се откъсна в наказателното поле и с левия крак прати топката неспасяемо в обратния ъгъл на вратаря.

В 5-ата минута Златанов от състава на Септември можеше да изравни, но стреля над вратата. В 24-ата минута втородивизионният тим получи още по-добра възможност за това, но Радослав Бачев нацели страничната греда от дузпа.

В 80-ата минута Андрей Атанасов намери Иванов, който на празна вратар фиксира крайното 2:0. Малко преди края на мача Тонев от състава на Ботев получи втори жълт и респективно червен картон.