Септември (Симитли) се опъна на Хасково, но отпадна за Купата

снимки: infomreja.bg

Хасково  победи като гост с 3:1 тима на Септември (Симитли) и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Гостите поведоха с 2:0 още през първото полувреме.

И двата гола паднаха след статични положения.

Първо, в 10-ата минута Вълчан Чанев засече отблизо с крак центриране от фаул на Джихат Кямил за 0:1.

В 29-ата минута Мартин Ковачев покачи на 0:2 засичайки центриране от корнер.

След почивката домакините се активизираха и заиграха по-добре от своя противник.

В 51-та минута нападателят на Септември (Симитли) Методи Костов стреля от няколко метра  в ръцете на Емил Данчев.

Две минути по-късно обаче той майсторски проби отдясно и пусна пред вратата на Андон Гущеров, който с глава нацели странична гредата, а при добавката Тихомир Костурков намали на 1:2.

В 87-ата минута вратарят на гостите изпусна топката, но Гущеров не успя да намери по най-добрия начин Методи Костов, който дебнеше в наказателното поле.

Точка на спора сложи в 90-ата минута Димитър Алексиев, който завърши бърза контраатака, с което оформи крайния резултат в този мач 3:1 в полза на Хасково.

Треньорът на Септември (Симитли) Спас Стоименов беше дал почивка в днешния мач на капитанът Радослав Митревски и Костадин Марков.

В неделя пред тима от Симитли предстои тежко гостуване на ФК Бургас в мач от първенството на "Б" група.

Стадионът в Симитли пък в момента е като строителна площадка.

Както е известно, домакините правят пълна реконструкция на спортното съоръжение, а работата не спира дори по време на мачовете.

Състав Септември (Симитли): Станислав Карадалиев, Антон Тодоров, Радослав Бачев, Методи Илиев, Велизар Попвасилев, Тихомир Костурков (82-Илиян Илиев), Златко Богоев, Анатоли Лулейски (79-Петър Янкулски), Андон Гущеров, Илиан Христов (46-Георги Ризов), Методи Костов.

Състав Монтана: Емил Данчев, Бейсим Бейсим, Мартин Ковачев, Костадин Ничев, Педро Еуженио, Владислав Узунов, Вълчан Чанев, Деян Лозев(63-Атанас Чепилов), Дончо Атанасов, Недялко Хубенов (57-Димитър Алексиев), Джихат Кямил (86-Георги Коруджиев).