Семтември Симитли отива на 1/4-финалите в турнира за Купата на България

снимка: bgclubs.eu, архив

Септември Симитли размаза Сливнишки герой с 3:0 в мач от осминафиналите за Купата на България. Симтиличани не оставиха никакъв шанс на отбора от Сливница и вече са сред осемте най-добри в този турнир.

Още в 34-та минута Атанас Николов откри головата сметка за момчетата на Стефан Гошев. Превъзходството на домакините продължи и след почивката, като три минути след паузата Калоян Стоянов вкара втори гол. Крайното 3:0 фиксира Гущеров.

С победата Септември си осигури участие в следващата фаза на турнира, където го очакват само отбори от елита. Евентуални съперници на Септември могат да бъдат отборите на Левски, Локомотив Пловдив, ЦСКА, Миньор Перник и Лудогорец.

Победата на домакините не успя да види кметът на Симитли Апостол Апостолов, който по същото време е във Южна Америка.