С много воля и цяла зала зад себе си Григор взе инфарктна победа!

Източник: LAP.bg

Григор Димитров започна с победа участието си на Sofia Open! Това изречение обаче по никакъв начин не може да опише инфарктните моменти, през които Григор, „Арена Армеец“ и всички пред телевизорите преминаха, за да стигнем до изключително трудно постигнатата победа над Йежи Янович – 4:6, 6:4, 7:5, пише Gong.bg.

Полякът изигра мач на изключително високо ниво, а голямото напрежение от първия голям мач у дома повлияха на Григор. Страхотната подкрепа от трибуните обаче измъкна Димитров в решителните моменти и след над 2 часа игра българинът вдигна победоносно ръце за радост на хилядите в „Арена Армеец“.

Мачът между българина и поляка определено не бе за хора със слаби нерви, а Гришо трябваше да мине през много тежки моменти, за да стигне до сладката победа. Така световният №13 си осигури място на четвъртфиналите, където негов съперник ще е добрият му познайник Виктор Троицки. Двубоят е в петък не преди 18 часа.

Първият официален мач на Гришо в „Арена Армеец“ започна нервно, а в същото време Янович показа нагледно, че настоящото му 267-о място в световната ранглиста по никакъв начин не отговаря на класата му. Мощните му сервиси бяха налице, а единствен пробив в петия гейм му донесе успеха в първия сет – 6:4.

Нещата изглеждаха лошо, след като още в първия гейм на втората част Янович имаше две точки за пробив. С много воля обаче Григор се измъкна, а в четвъртия гейм направи първия си пробив в мача за 3:1. До края на сета Димитров игра концентрирано и закономерно вкара двубоя в решителен трети сет.

В него битката бе наистина ожесточена като и двамата пропуснаха по три шанса за пробив съответно в шестия и седмия гейм. Другите вървяха леко за сервиращите, а така се стигна до 5:5.

Решителният момент бе 11-ият гейм, в който Григор постигна скъпоценния пробив, след който затвори мача.