Радослав Янков стана първи на държавния шампионат по сноуборд в Осогово

Снимки: БФСки

Поредни титли от държавния шампионат по сноуборд в паралелните дисциплини спечели голямата ни звезда Радослав Янков (Амерс Спорт).

Първенството организирано от БФСки и „Осогово спорт“, се проведе на 13 и 14 март в Осогово.

Участие в паралелния слалом взеха 30 състезатели от водещите български клубове.

При мъжете титлата спечели Радослав Янков, който на финала победи съотборника си Димитър Ганичев.

При жените първа стана Живка Узунова (Амер спорт), а при младежите старша възраст (до 19 г) - Евгени Иванов (Амер Спорт).

В същата възрастова група при девойките спечели Лиа Манчева (Блейд). В паралелния гигантски слалом Янков отново е първи.

При дамите в тази дисциплина спечели неговата съотборничка Живка Узунова. Първи в старшата възраст до 19 г е Теодор Пашалиев (Амер Спорт). Лиа Манчева (Блейд) е първа при девойките.

Призьорите получиха медалите си от Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки, Петър Паунов, кмет на община Кюстендил, Виктор Жеков, треньор на националните отбори и Георги Атанасов, национален треньор.