Първа победа за Пирин в шампионата

снимка: ufc-pirin.com

Отборът на ОФК Пирин спечели първа победа от началото на първенството в Югозападна В група. На стадион Христо Ботев орлетата надиграха Марек Дупница с 2:0.

Домакините реализираха своите положения след почивката, за да стигнат до първа победа в шампионата. Точни за Пирин бяха Костадин Кацимерски в 58 - та и Кирил Мутафчийски в 85 – та минути на мача. Настаникът на орлетата Динко Герганчев имаше проблем преди мача с голям брой контузени състезатели и наказаният Антонио Хаджииванов.

Въпреки това неговите възпитаници дадоха всичко от себе си заслужиха трите точки. Гостите от Дупница също имаха своите шансове но с пропуски се отличи Екундайо Джейоба. Агитките на двата тима не спряха да си репликират през целият мач, като обидите бяха доста цветущи.

Топлото време и температури близки до 40 градуса не позволиха на футболистите да демонстрират качествен футбол, а на трибуните присъстваха около 100 зрители.

Следващата среща на Пирин e идната неделя, когато орлетата играят с Перун в Кресна.