Пирин заслужи важни три точки

Снимка: ОФК "Пирин", архив

Пирин постигна важна домакинска победа с 1:0 над Монтана в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига, която бе играна на стадион ''Христо Ботев'' в Благоевград.

По този начин ''орлетата'' успяха да спечелят много важни три точки и така вече събраха 10 пункта в класирането и се изравниха по точки с отборите на Ботев, Черно море и Верея, които заемат от 6-ото до 8-ото място в класирането.

Единственото попадение в мача бе дело на Стилиян Николов, който се разписа в 47-ата минута. Той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле дошло след центриране от свободен удар и с левия си крак прати топката в противниковата врата.

Гостите бяха затруднени и от факта, че останаха с човек по-малко в 65-ата минута, след като Антон Полюткин бе декориран с втори жълт и червен картон. Преди почивката Дани Младенов имаше две възможности за гол, но пропусна от непосредствена близост.

Гостите също поглеждаха към врата на Костов. След почивката орлетата нанесоха своя удар. Още с първата си атака вкараха гол и задрадваха своите фенове. До края на мача благоевградчани имаха още положения да вкарат попадение, но Златинов и Костов пропуснаха.

След мача наставникът на Пирин Стефан Генов поздрави своите момчета за победата срещу един труден и неудобен съперник, какъвто е тима на Монтана. За успеха футболистите получиха два дни заслужена почивка.

ПИРИН - МОНТАНА 1:0

1:0 Стилиян Николов (47)

ПИРИН: 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 14. Стилиян Николов, 3. Румен Сандев, 4. Кристиян Кощрна, 6. Орлин Старокин, 30. Тодор Траянов, 7. Тони Тасев, 11. Даниел Генов, 10. Ндуе Муйеци, 19. Станислав Костов, 9. Владислав Златинов, 16. Венцислав Бенгюзов, 26. Алесандре Ханс.