Пирин загуби в Кърджали

Снимка: ФК „Пирин“

В понеделник Пирин посреща Черно море в мач от 9-ия кръг на Първа лига

Пирин записа поражание с 0:3 при гостуването на Арда (Кърджали) в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Лъчезар Котев откри резултата в 18-ата минута, а Иван Коконов удвои 5 минути преди края на първата част.

През второто полувреме Тонислав Йорданов реализира дузпа в 58-ата минута, с което оформи крайния резултат. Четвърти гол на централният нападател пък бе отменен след намеса на ВАР заради засада.

След равностойни 15 минути в 18-ата Арда излезе напред в резултата. Тогава Милен Желев подаде късо по земя на Лъчезар Котев и той от далечно разстояние отправи изстрел, с който откри резултата.

В 25-ата минута пробив на Жуниньо завърши с удар на Спас Делев в близкия ъгъл. Шейтанов обаче улови. 8 минути по-късно Желев опита късмета си с далечен шут, но неточно. В 40-ата минута Арда вкара за втори път. Жуниньо напредна добре, подаде на открилия се вдясно Иван Коконов и той с диагонален удар по земя вкара в далечния ъгъл за 2:0.

Второто полувреме започна с натиск на Пирин, който обаче не доведе до нищо опасно. В 57-ата минута Тонислав Йорданов излезе сам срещу Шейтанов, но бе фаулиран от вратаря, който удари нападателя в опит да боксира топката. Така се стигна до изпълнение на дузпа, с което се нагърби самият Йорданов и реализила за крайното 3:0.

Следващият ангажимент на „орлетата“ е двубоя от турнира за купата на страната срещу Банско. Мачът е в сряда, 22 септември от 16:00 ч.

В понеделник, 27 септемвври, Пирин посреща Черно море в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

АРДА 3:0 ПИРИН

1:0 Котев (18), 2:0 Коконов (40), 3:0 Т. Йорданов (58) – д.

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

ПИРИН: 1. Димитър Шейтанов, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (64-9.Преслав Йорданов), 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев, 2. Педро Ферари, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 14. Стилян Николов, 17. Спас Георгиев