Пирин (Благоевград) постигна шеста поредна победа

Снимка: Пирин

С успеха си тимът на Уорън Фийни остава на върха в класирането

Пирин (Благоевград) постигна шеста поредна победа в първенството на Втора лига, след като надигра Септември (Симитли) с 2:0 като домакин. И двата гола за “орлетата” паднаха след изпълнение на ъглов удар, като Спас Георгиев (45′) и Александър Дюлгеров (60′) записаха имената си сред голмайсторите.

Това бе трета поредна победа за нашия отбор от началото на сезона с резултат 2:0. С успеха си тимът на Уорън Фийни остава на върха в класирането, вече на пет точки пред втория Локомотив (София) преди изиграването на кръга.

В 13-ата минута добра атака на Пирин доведе до остро центриране в наказателното на Юлиян Попев отляво. Там на сантиметри от топката се размина Преслав Йорданов, а нахлуващият от задна позиция Спас Георгиев бе изпреварен от футболист на Септември и не успя да я вкара на празна врата. 5 минути по-късно Манолев опита далечен изстрел, но неточно.

В 23-ата минута само гредата попречи на “орлетата” да открият резултата. Исуф отправи хубаво центриране отдясно, което обаче не доведе до нищо опасно в наказателното поле на Септември. Топката все пак достигна до Станислав Манолев, който от дъгата на стреля добре, но уцели напречната греда. В самия край на първото полувреме „орлетата“ получиха правото да изпълнят корнер. Карачанаков изпрати топката към далечния край, където намери свободния Спас Георгиев, който от своя страна стреля директно от въздуха и откри за 1:0. Второто полувреме започна с хубаво изпълнение на Конър Хендерсън от пряк свободен удар, което доведе до добра намеса на Филип Димитров.

В 60-ата минута отново корнерът се оказа слабото звено в защитата на Септември (Симитли). Конър Хендерсън изпрати топката добре в наказателното поле след центриране от ъглов удар и намери Александър Дюлгеров, който с глава насочи кълбото във вратата на гостите за 2:0. До края оборотите на мача спаднаха и не се създадоха особено опасни положения. Септември се активизира, като направи опит да се завърне в мача, но така и не създаде нищо интересно.

ПИРИН 2:0 СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ)

1:0 С. Георгиев (45) 2:0 Дюлгеров (60)

Стартови състави

Пирин: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 18. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Септември: 13. Филип Димитров, 4. Борислав Вакадинов, 3. Илия Мунин, 77. Кристиян Михайлов, 91. Николай Стоилков, 8. Тодор Траянов, 10. Анатоли Лулейски, 88. Даниел Гогов, 11. Китан Василев, 23. Христо Иванов, 17. Илия Карапетров.