„Пирин“ с точка от Монтана

Снимки: ОФК "Пирин"

Благоевградският футболен клуб "Пирин" взе една точка от последното си гостуване за сезона, след като завърши 1:1 с Монтана. Орлетата поведоха в резултата, но впоследствие допуснаха изравнително попадение в края на първата част. Вече четвърти мач пиринци нямат загуба и лека полека настигат водещите ги тимове в класирането.

Зелените започнаха мача по-напористо, като рядко красив гол отбеляза още в петата минута младежкият национал Тодор Траянов, който от около 40-метра прехвърли неразчетено излезлия напред страж на домакините.

Монтанци се опомниха едва в края на полувремето, когато след 3-минутен натиск Лазаров центрира добре, а нисичкият Минчев с глава отбеляза хубав гол за 1:1.

През втората част орлетата заиграха доста агресивно в атака, като удари на Попев, Траянов и Тошев с глава, можеха да доведат до второ попадение.

Изключително интересно стана в заключителните минути на мача, когато двата отбора си размениха по-няколко опасни положения за гол. Поплатник за домакините изпусна отблизо да отбележи, а сантиметри не достигнаха на резервата за Пирин Хаджииванов да мушне топката във вратата, при една контраатака.

Отново той получи шанс в 85-та минута, но бе изпреварен пред гола.

В самия край на мача Балджийски от близо стреля опасно с глава, но Костов хвана топката стабилно.

За Пирин следват три поредни домакинства, като зелените излизат още в четвъртък в мач с „Локомотив Пловдив“. После в Благоевград идват „Черно Море“ и „Славия“.