"Пирин" с първа загуба в Турция

Снимка: Infomreja.bg

"Пирин" изигра предпоследната си контрола

Пирин изигра предпоследната си контрола в Турция днес и загуби от полския Термалика. Мениджърът Уорън Фийни даде пълни 90 минути на юношите Кепов и Тасев, Вангелов изкара също почти час на терена.

За съжаление мачът бе предшестван от тежък дъжд и буреносен вятър, който продължи и по време на двубоя. В трудните условия двата отбора сътвориха здрава битка, като на моменти имаше доста твърди влизания.

За нещастие, още през първата част, принудително бе заменен Марян Алтипармаковски, който получи контузия. Мариян Вангелов се появи на негово място и игра до края мача.

В края на полувремето, след групова грешка в отбрана, поляците успяха да отбележат и единственото попадение в срещата.

През втората част пиринци основно се бранеха, като рядко поглеждаха към вратата на съперника, особено след като заиграха с 10 човека след 65-та минута, когато контузен излезе и бранителят Контохристос. Въпреки това, орлетата на допуснаха второ попадение и срещата приключи при резултат 0:1. Тасев получи отлична възможност да изравни резултата в 90-та минута, но за съжаление стреля във вратаря.

Утре, в 10:00, ще се играе и последната контролна среща, като Пирин ще срещне втория отбор на Спартак Москва.