Пирин с победа в последната си контрола

снимки: ufc-pirin.com

Футболистите на ОФК Пирин победиха с 4:2 Перун Кресна в контрола, играна на базата в село Рилци.

Зелените, които играха в червено днес, имаха преимущество през целия двубой и създадоха дузина голови положения.

Резултатът бе открит още в 8-та минута, когато Бижев стреля силно в ръцете на вратаря на гостите, а избитата топка бе довкарана от Костов.

След попадението последваха няколко опасни влизания в наказателното поле на Перун от Хаджииванов, който на два пъти се засуети и не отбеляза от чисти позиции.

В средата на полувремето Кацимерски бе изведен на удобна позиция, но от границата на наказателното стреля в страничния стълб.

Малко след това гостите успяха да изравнят с доста голяма доза късмет, след като Иванов си отбеляза нелеп автогол в 35-та минута.

Веднага след попадението на Перун, домакините се активизираха и направиха няколко опасни атаки, като в 40-та минута Костов се пласира добре на първа греда и отклони майсторски топката за 2:1.

Пет минути по-късно Костов завърши хеттрика си в мача, след като Хаджииванов напредна в наказателното поле на Перун и подаде на деветката на зелените, който отбеляза без проблем от близо.

През втората част орлетата направиха редица смени, като в игра влязоха доста от по-младите футболисти.  Пиринци отново държаха инициативата, макар и да атакуваха по-епизодично.

В 70-та минута Мутавджийски бе изведен добре зад гърба на отбраната на гостите, но ударът му срещна гредата.

Десет минути по-късно гостите успяха да намалят резултата след меле в наказателното поле на Пирин при един корнер.

Мутавджийски се реваншира за пропуска си две минути преди края, когато бе точен останал сам срещу вратаря.