Пирин с пета победа в контролите

Обединеният отбор на Пирин Благоевград и Перун Кресна записа пета победа в контролите от зимната подготовка. Днес на стадиона в село Сливница, орлетата надиграха Витоша Долна Диканя с 2-1.

Головете за победата отбелязаха Антонио Хаджииванов и Манол Занев. Освен двете попадения, зелено-белите направиха и безброй пропуски пред вратата на Витоша. Четири пъти футболисти на диканите чистиха топката от самата голлиния, а пропуските бяха на Емил Драчев, Марио Радев, Ради Михов и Христо Огнянов.

Първият гол падна в 39 минута, когато Хаджииванов направи солова акция и с хубав завършващ удар вкара за 1-0. В последната минута от първата част, Витоша изравни с гол от дузпа. Победното попадение вкара Манол Занев в 68 минута на мача.

Това е пета победа в пет мача за Пирин. Преди това орлетата записаха победи с 1:0 срещу Сливнишки герой Сливница, с 2:0 срещу Велбъжд Кюстендил, 3:1 със старшата възраст на отбора и 3:0 с Банско. За събота остава под въпрос контролата с Академик София.