Буря прекрати мача ЦСКА (София) - Пирин (Благоевград)

Снимка: ФК "Пирин"

Приятелската среща продължи само едно полувреме

Седмата приятелска среща на ФК "Пирин" Благоевград от началото на подготвителния период продължи само едно полувреме. Причината бе силната буря, която се разрази над стадион „Българска армия“ на полувремето на двубоя срещу ЦСКА-София.

След първите 45 минути „червените“ водеха с 2:0, а малко преди двата отбора да излязат за втората част бе взето решение мачът да бъде прекратен.

За първи път по време на подготовката "Пирин" стартира с един нападател в лицето на Преслав Йорданов. Зад него действаше Антон Карачанаков, а в средата на терена бяха още Красимир Станоев, Конър Хендърсън, Спас Георгиев и Джон Аийна.

В защита започнаха Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Стилиян Николов и Архан Исуф. В отсътвието на контузените Петър Петров и Франческо Руберто на вратата започна младият Исмет Кисьо.

Двубоят вървеше сравнително равностойно с лек превес на домакините, които владееха повече топката. Първата реална възможност за откриване на резултата бе за пиринци. В 13-ата минута Антон Карачанаков стреля силно от пряк свободен удар, което принуди Густаво Бусато да боксира топката. Три минути по-късно Амос Юга пробва шут от далечна дистанция, който излезе в аут.

В 18-ата минута късметът покри нашите момчета. Иван Турицов проби по дясното крило, центрира остро в наказателното поле, а в опита си да изчисти топката Стилиян Николов нацели гредата на вратата ни.

В 38-ата минута ЦСКА-София поведе в резултата с гол на Енрике Рафаел. Николай Бодуров се опита да изнесе топката с дрибъл през центъра, но Енрике я открадна и напредна към нашата врата, и със силен шут под гредата откри резултата.

В 41-ата минута Краси Станоев опита успореден пас в центъра, който бе пресечен от Али Соу. Африканецът дриблира и стреля към вратата, топката рикошира в тялото на наш бранител и след като придоби коварна парабола прехвърли вратаря Кисьо за 2:0.

След силната буря в столицата мачът бе прекратен.

ЦСКА – София – Пирин (Благоевград) 2:0 (Двубоят бе прекратен на полувремето заради буря)

Пирин: Исмет Кисьо, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Стилян Николов, Архан Исуф, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Джон Аийна, Антон Карачанаков, Спас Георгиев, Преслав Йорданов, Резерви: Мирослав Пушкаров, Димитър Митев, Александър Бастунов, Петър Кепов, Асен Либяховски, Владислав Златинов, Димитър Алексиев, Джон Оукли, Иван Тасев. Тр. Уорън Фийни

ЦСКА – София: Густаво Бусато, Иван Турицов, Валентин Антов, Юрген Матей, Брадли Мазику, Юнус Санкаре, Амос Юга, Енрике Рафаел, Стефано Белтраме, Греъм Кери, Али Соу. Тр. Стамен Белчев