Пирин разнищи Славия с 3:0

Мъжкият отбор на Пирин Балканстрой победи като домакин Славия с 3:0 (25:17, 25:12, 25:11 ) от мач от 14 кръг на Суперлигата, игран в разложката зала "Септември". В отделните части 25:17, 25:12, 25:11 в полза на Пирин.

С този успех пиринци записаха своята осма победа в шампионата, като с шест загуби и 23 точки се изкачи на четвърто място във временното класиране. Волейболистите на Пирин обаче с мач повече следващите го от Нефтохимик 2010 (Бургас) и ЦСКА (София), които играят утре, като ще има промени.

Тимът на Славия пък е на последна позиция, с една победа, тринадесет загуби и едва 3 точки. Почти юношеския състав на Белите не затрудни с нищо тима на Пирин, като домакините доминираха изцяло.

Волейболистите от Разлог взимаха огромна разлика - 10:4 и 11:4 в първите два гейма, като и през трите части нямаха проблеми и затвориха мача с чиста победа за 47 минути игра. Реализатор за Пирин стана  Йордан Желязков с 18 точки.