Пирин победи Перун

снимки: ufc-pirin.com

Победа с 0:1 постигна ОФК Пирин в днешното си гостуване на Перун в Кресна.

Орлетата победиха с минимален резултат, който можеше да бъде доста по-убедителен, но дузина пропуски пред вратата на домакините лишиха благоевградчани от повече голове.

Още в 10-та минута Хаджииванов разтресе напречната греда след удар от около 25 метра. Малко след това Шиндов излезе сам срещу вратаря, но пропусна стреляйки в него. В 38-та минута Григоров удари втора греда след удар с глава, след като Иванов центрира отлично отдясно.

Единственото положение за домакините дойде в края на полувремето, когато пиринци допуснаха пропуск в отбрана след статично положение и нападател на Перун стреля над вратата.

През второто полувреме пиринци натиснаха моментално търсейки гола, като атаките се заредиха една след друга. Още в първата Григоров и Кацимерски комбинираха добре, като последния стреля прецизно от дузпата покрай вратаря за 0:1 в 55-та минута.

Две минути по-късно Хаджииванов изскочи сам в наказателното поле, но стреля над вратата. Веднага след него Костов остана сам срещу вратаря, но стреля в него.

Двадесет минути преди края в игра влезе Георги Бижев, който направи повторен дебют с Пирин, а само няколко минути по-късно стреля покрай вратата от около 3-4 метра.

В 70-та минута бе най-чистото положение за домакините, като след удар от около 25 метра, нападател на Перун уцели страничния стълб.

До края на срещат се заредиха доста смени, като играта се развиваше бавно и не се получи нищо запомнящо се.