"Пирин" победи македонския "Саса" в контрола

Снимки: ФК "Пирин"

От понеделник зелените ще бъдат водени от новия старши треньор на отбора

ФК "Пирин" победи с 2:0 македонския Саса Каменица в контролна среща, играна днес на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Орлетата използваха по две напълно различни единайсеторки в полувремената, като и двата гола паднаха през втората част.

Пиринци владееха повече топката от самото начало на двубоя. Сериозните опасности за гол дойдоха от далечни удари и някои епизодични пробиви по фланга, като през първото полувреме най-сериозна възможност имаше Контохристос от фаул, каkто и Динов при добавката от избития удар на гръка.

През втората част пиринци погледнаха повече в атака. Конър Хендерсън отбеляза първото попадение със силен удар десетина минути след подновяването на играта от около 30-35 метра. Последваха фрапантни пропуски на Габриел и Меледже, а второто попадение, отново от сериозна дистанция, бе отбелязано от Вълчанов 15 минути преди края на срещата.

Пиринци имат ден почивка утре, а от понеделник подновяват занимания и подготовка за мача следващата събота срещу Струмска Слава Радомир. От понеделник зелените ще бъдат водени от новия старши треньор на отбора.