Пирин падна от Банско в контрола, „орлетата“ без куп титуляри (СНИМКИ)

снимки: infomreja.bg

Отборът на Пирин (Благоевград) загуби от Банско с 2:3 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев“ в Благоевград.

В днешния мач старши треньорът на домакините Йордан Самоковлийски не можеше да разчита на ангажираните с младежкия национален отбор Красимир Костов и Тони Тасев, както и на контузените Георги Георгиев, Александър Башлиев, Юлиян Попев и Антон Костадинов.

Резутатът откри Георги Фикийн в 11-ата минута, след като засече топката отблизо за 0:1

Две минути по-късно Владислав Златинов изпълни перфектно фаул и изравни - 1:1.

В 24-ата минута Богомил Христов отново изведе гостите напред в резултата, като при удара му топката се отклони от тялото на Румен Сандев.

В 72-ата минута Янислав Иванов засече с глава центриране на Мартин Станкев и направи резултата 1:3.

В 76-ата минута отново Златинов с чудесно изпълнение на фаул оформи крайното 2:3.

След подновяването на шампионата Пирин приема удома лидера във временно класиране на "Б" група Монтана.

Мачът е на 22 ноември (събота) от 14:30 часа.

По същото време в Рилци, юношите до 19 години на Пирин победиха Вихрен с 3:1 в мач от първенството в зона „София“.

Изненадващото гостите от Сандански поведоха в резултата чрез Илия Каталски, но вкрая на полувремето Мартин Топузов от дузпа изравни.

С два гола на Кирил Грозданов през втората част възпитаниците на Стефан Гошев измъкнаха победата.

Състав Пирин: Христо Бахтерлиев, Андрей Стоев, Давид Стоянов, Стилиян Николов, Любослав Войнов, Румен Сандев, Драги Коцев, Томислав Павлов, Димитър Благов, Антонио Хаджииванов, Владислав Златинов (к) ( Веселин Ганев, Тодор Траянов, Смаил Креболиев, Мартин Тошев).

Състав Банско: Александър Стоянов, Слави Шопов, Иван Топузов, Георги Ангелов (к), Костадин Слаев, Руслан Иванов, Виктор Шишков, Венцислав Бенгюзов, Богомил Христов, Калоян Стоянов, Георги Фикийн ( Пламен Колев, Симеон Димитров, Йордан Лечов, Любомир Витанов, Мартин Станкев, Янислав Иванов).