Пирин не успя да повтори играта си от мача с Дунав и загуби от ЦСКА

Снимка: Infomreja.bg, архив

Пирин не показа и част от това, което демонстрира срещу Дунав и загуби в столицата от ЦСКА с 0:2. Срещата не предложи особени футболни достойнства. Домакините контролираха мача, но направиха дузина пропуски, което можеше да им изиграе лоша шега. В крайна сметка червените заслужено си взеха победата и трите точки.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Колумбия преди дни, в която загина и бившият футболист на ЦСКА Фелипе Машадо.

"Червените" поведоха още в 12-а минута с гол на Преслав Йорданов. Нападателят вкара с добавка отблизо, след като вратарят изби удар с глава на Рафаел Перес след центриране от корнер на Кирил Десподов. При гола обаче Йорданов извърши нарушение, което съдията се направи, че не го вижда. Малко по-късно треньорът на домакините Стамен Белчев направи принудителна смяна, като на мястото на контузилия се Арсенио Нунеш в игра влезе Кристиан Малинов.

ЦСКА владееше инициативата, но не създаде чисти голови ситуации до почивката. През втората част картината на терена не се промени - ЦСКА диктуваше темпото, но рядко стигаше в опасна близост до вратата на Пирин. Удари на Станислав Манолев, Густаво Кулма и Кирил Десподов опитаха удари от разстояние, но не намериха целта.

Най-добрата възможност се откри пред Преслав Йорданов, който в 71-а минута получи пас от Диого Виана, но стреля встрани. Пет минути преди края Тони Тасев получи добра топка, но вместо да шутира, тръгна да лъже и пропусна шанс за изравняване. В добавеното време влезлият като резерва Милчо Ангелов се разписа във врата след пас отдясно на Станислав Манолев за крайното 2:0.

Пирин: 76. Красимир Костов, 4. Кристиян Кощрна, 18. Юлиан Попев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 6. Орлин Старокин, 27. Костадин Ничев, 10. Ндуе Муйеци, 7. Тони Тасев, 11. Даниел Младенов, 19. Станислав Костов /15. Димитър Благов, 30. Тодор Траянов, 20. Кирил Грозданов/