Пирин Лейдис с разгромна победа у дома

Снимка: ФК "Пирин"

Мачът срещу Риал (Ковачевци) завърши при резултат 8:1

Пирин Лейдис постигна победа с 8:1 като домакин на Риал (Ковачевци) в мач от 11-ия кръг на женското първенство. Това бе 6-и успех през този сезон за нашия отбор, който с тези три точки се изравни на петата позиция в класирането с ЛП Суперспорт. Пирин е и с мач по-малко.

Резултатът откри Здравка Парапунова в 17-ата минута. Единайсет минути по-късно Алисия Велинова изравни от дузпа. До края на полувремето Лейдис стигнаха до още два гола. В 38-ата минута Полина Ръсина наказа своя бивш отбор за 2:1, а в 41-ата минута Антонина Шопска вкара третия гол за тима от Благоевград.

След почивката Пирин започна да атакува често и в 57-ата минута Здравка Парапунова вкара втория си гол в мача за 4:1 след самостоятелен рейд отляво.

В 64-ата минута Антонина Шопска се разписа отново, за да покачи на 5:1, а Емили Дамянова направи 6:1 в 65-ата минута.

Десет минути преди края резервата Ивана Христова направи 7:1 за Пирин, а в 83-ата минута защитничката Михаела Минчева реализира точно дузпа за 8:1. В следващия кръг Пирин Лейдис гостува на Енко в (Пловдив).

Пирин Лейдис: Кюри (75-Караколева), Иванова, Самарджийска, Джалева, Минчева, Крълева (75-Андрейчева), Бирова (75-К.Стойкова), Шопска, Дамянова (67-И. Христова), Парапунова, Ръсина.

Треньори: Б.Баракова и Б.Ганчев

Риал (Ковачевци): Дамянова, Петрова, Илиева, Попова, Чурусинова, Йорданова, Велинова, Мазлъмова, Хаджиева, Христанова, Янкова.