Пирин изригна в Кюстендил

ОФК Пирин спечели убедителна победа с 4:0 като гост на Велбъжд Кюстендил. След равностойна първа част орлета пометоха домакините през вторите 45 минути и показаха кой е по-класният отбор.

Георги Даскалов откри за Пирин, а за 2:0 покачи Давид Гълъбов. Останалите попадения вкараха Методи Костов и Фаик Таиров.

Убедителната победа за Пирин идва ден преди съвместната пресконференция на ръководството на орлетата и кмета на община Благоевград Атанас Камбитов. На нея трябва да бъде оповестено преминаването на клуба в ръцете на общината.

Поне такива са очакванията на хилядите фенове на футбола в областния център, на които им омръзна да гледат как любимият Пирин крета в ниските дивизии на родния футбол. Според тях мястото на орлетата е в А група и намесата на общината би трябвало да бъде гарант за постигането на тази цел.