Пирин и Берое с равенство 1:1

Снимки: ОФК "Пирин"

Пирин Благоевград и Берое Стара Загора не успяха да разрешат спора помежду си за първото място в група "Б" на втората осмица в Първа лига, след като в мач от 31-вия кръг, игран на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, завършиха 1:1.

Със спечелената точка Пирин събра общо 43, две повече от втория Берое, който има 41 кръг преди началалото на плейофите за местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Станислав Костов даде аванс на домакините с много красив гол в 27-мата минута. Бившият играч на Берое се разписа срещу с хубав удар с десния крак от дъгата пред наказателното поле, като прати топката точно под гредата на Душан Перниш.

Жуниор Мапуку можеше да възстанови равенството в 34-ата минута, но предпочете да подава, вместо да стреля към вратата. Две минути след началото на втората част Станислав Костов центрира топката в наказателното поле, където тя достигна до Тони Тасев, но ударът му бе париран от Перниш.

В 63-тата минута и вратарят на Пирин Благой Макенджиев показа добри рефлекси, отразявайки удар на Мартин Райнов, но бе безпомощен само секунди по-късно, когато Мапуку бе изведен очи в очи с него и го преодоля безпроблемно за 1:1.

След гола Берое заигра по-добре и можеше да стигне и до нов гол, но ударът на Борислав Цонев от малък ъгъл в 80-ата минута намери външната страна на гредата на Макенджиев.

До края нов гол не падна и така първото място в групата ще бъде разрешено в последния кръг, когато Берое приема Бефтохимик, а Пирин гостува на Локомотив Горна Оряховица.

Пирин (Благоевград) - Берое (Стара Загора) 1:1 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Станислав Костов 27, Жуниор Мапуку 63

Пирин: Благой Макенджиев - Костадин Ничев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиан Попев - Рос Дженкинс, Тодор Траянов, Тони Тасев (Кристиан Кощърна 72), Станислав Костов, Даниел Младенов (Орлин Старокин 86) - Иван Цветков