Пирин ГД загуби на Герена

Левски излезе еднолично на върха в класирането, макар и временно, след победа с 2:0, постигната през второто полувреме над Пирин (Гоце Делчев) в среща от 6-ия кръг на „А” група.

Илиян Йорданов изигра съществена роля за шестия пореден успех на „сините”, след като раздвижи играта им след почивката, когато се появи като резерва, дебютирайки официално за новия си тим.

Крилото подпечата победата на Левски с втория гол в мача в 62-ата минута, десетина минути след откриващото попадение на Базил де Карвальо от дузпа.

През първото полувреме гостите оказаха отпор, като най-сериозното положение за „сините” беше гредата на Владо Гаджев от свободен удар. През втората част обаче неврокопчани рухнаха под натиска на мощната атака на домакините.

С този успех Левски събра пълен актив от 18 точки, с 3 пред Лудогорец, който играе в момента срещу ЦСКА. Пирин (ГД) регистрира трета загуба и заема 7-ата позиция с 9 точки.