Пирин ГД с втора загуба в Турция

Отборът на Пирин Гоце Делчев, който е на подготовка в Белек, Турция, записа втора загуба. След поражението от Карабюкспор с 0:3, днес момчетата на Тенчо Тенев паднаха и от Шахтьор Караганда с 0:1.

В днешната проверка неврокопчани определено бяха по-добрият отбор, но загубиха след спорна дузпа. В 20 минута за нарушение в наказателното, което само главният рефер видя, Шахтьор получиха право на дузпа, която реализираха за 1:0.

След почивката Пирин надигра казахстанския си противник, но пропуските на Хазуров, Щерев и Шишков лишиха българите от поне равенството в двубоя.

Неприятна контузия получи и завърналият се в отбора Марио Близнаков, който бе принудително заменен, а в мача не участваха Дреновички, Пиргов, Лапантов, Алба и Иван Стоянов. Следващата проверка на Пирин е на 12 януари, но съперникът ще бъде уточнен допълнително.