Пирин ГД и ФК Банско бият, а Септември и Малеш губят

снимка: fcpirin.dir.bg

Днес се изиграха срещите от 10 кръг в Западна "Б" група по футбол. Отборите на Пирин Гоце Делчев и ФК "Банско" спечелиха домакинствата си с минималното 1:0 съответно на Академик София и Бдин Видин. На другия полюс Септември Симитли и Малеш Микрево загубиха гостуванията си на Чавдар Етрополе и Спортист Своге.

Симитличани паднаха с 0:1, микревчани загубиха с 0:2. За ФК Банско точен бе Васил Туджаров в 68 минута, а голът свали Бдин Видин от първото място в групата. За Пирин Гоце Делчев се разписа Веселин Здравков в 27 минута, след удар с глава. В последния двубой от групата Сливнишки герой победи Чавдар Бяла Слатина с 3:2.

В класирането Спортист Своге има 21 точки, а Бдин и Пирин имат по 18. На дъното Септември има 9, а Малеш 5 точки.