Пирин Балканстрой удави и варненци с 3:1

снимка: bgvolleyball.com, архив

19-та победа записа лидерът в Суперлигата по волейбол Пирин Балканстрой. Разложани надиграха с 3:1 гейма гостите от Черно море БАСК Варна. В отделните части  (19:25) - (25:16) - (28:26) - (25:20) за Пирин.

Момчетата на Мирослав Живков започнаха лековато първия гейм и отстъпиха в него с 19:25. Това амбицира разложани и пред собствена публика те сътвориха доста интересни неща във втория гейм, който спечелиха с 25:16.

Третият гейм беше най-оспорван и само по-добрата концентрация на волейболистите на Пирин донесе успеха с 28:26. Тук някак си мачът приключи и в четвъртата част домакините наложиха волята си и спечелиха с 25:20, а съответно и крайната победа с 3:1.

В класирането Пирин Балканстрой има 19 победи, само една загуба и актив от 56 точки.

Следващият отбор в класирането Марек Юнион Ивкони изостава на цели 10 точки.