Пирин Балканстрой си върна първото място

снимка: Община Разлог, архив

Отборът на Пирин Балканстрой надигра с 3:1 гейма домакина Славия в среща от Суперлигата по волейбол. Двубоят от 11 кръг трябваше да се играе по програма вчера, но лошите атмосферни условия попречиха на разложани да се придвижат до столицата и мачът бе отложен за днес. В столичната зала “Панайот Пондалов”, момчетата на Мирослав Живков започнаха трудно и взеха първият гейм с 25:23.

Вторият също се оказа тежък за гостите, които изоставаха с 20:15, но на края спечелиха с 26:24. Третия гейм славистите започнаха ударно, като непрекъснато имаха преднина. Това им позволи да спечелят частта с 25:23. Силите на белите, обаче стигнаха до тук и в четвъртия гейм разложани наложиха волята си и спечелиха с 25:23.

С отлични изяви за Пирин бяха Костадин Гаджалов и Благовест Катранджиев. В класирането преди паузата на първо място е Пирин Балканстрой с 29 точки, само с 1 повече от втория Марек Юнион Ивкони. Първенството се подновява на 13 януари 2012 година.