"Петромакс” с 9 златни медала на националната купа по карате в Добрич

Виктория Росева, Ивет и Габриела Горанови в Добрич, снимка: Ани Антонова, КБИ "Петромакс"

ОТ РУБРИКАТА "СТАНИ АВТОР"

На 25 и 26 октомври 2014 г. се проведе Национална Купа по карате за всички възрастови групи в град Добрич. Купата е събитие от редовния годишен спортно-състезателен календар на организаторите – Българската Национална Федерация Карате /БНФК/.

Участие взеха 25 карате клуба от страната - общо 370 състезатели в дисциплините ката и кумите индивидуално и отборно.

Купата официално откри кмета на град Добрич Детелина Николова, която приветства каратеки, рефери и гости и поздрави домакините от КК „Самурай” - Добрич за посрещането на огромния брой участници. Лъвовете на Плевенския Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” извоюваха общо 9 златни, 10 сребърни и 7 бронзови медала, с които сласираха школата си на 3-то място в крайното комплексно класиране по медали, веднага след домакините от КК „Самурай” на 2-ро място и класиралите се 1-ви КК „Никон” София.

Отлично представяне за КБИ „Петромакс” направиха: възпитаничките на СУ „Георги Бенковски” Плевен – спорт карате – сестрите Ивет и Габриела Горанови. Двете извоюваха по една шампионска титла в дисциплина кумите индивидуално – Ивет в категория над 54 кг при 14 до 16-годишните, а Габриела в категория над 59 кг при 16 до 18-годишните.

Горанови грабнаха сребърни медали и при дисциплина ката индивидуално, като малко по-късно довършиха изпълнението си, като заедно със съотборничката си Виктория Росева разбиха опонентите си и грабнаха купата и златните медали и за дисциплина ката отборно (12 до 18-годишни).

Шампиони в категориите си (16 до 18-годишни) при дисциплина кумите индивидуално станаха също Никол Христова в категория до 59 кг и Евгени Михайлов – до 55 кг. При 14 до 16-годишните – Теодор Димитров в категория над 55 кг и Виктория Росева в категория до 54 кг.

Шампион на категорията си до 61 кг стана и най-новия инструктор на начинаещата група в клуба, семпай Магдалена Иванова, която надви опонентите си при жените се окачи със златен медал. При жените, конкуренцията помете отбора на клуба за дисциплина ката индивидуално, където шампионите Гергана Витанова, Тина Теофилова и Магдалена Иванова грабнаха купата и се окачиха със злата най-отгоре на състезателната стълба за награждаванията.

Вицешампиони при дисциплина кумите индивидуално в категориите си станаха: от 14 до 18-годишните: Станислав Цанов /до 57кг/; Мария Магдалена Петрова /до 47 кг/; Габриела Иванова /до 59 кг/; Йоанна Иванова /до 54 кг/; до 14-годишни: Валентин Сачански /до 40 кг/ и Дара Ганчева, която се окачи със сребро за дисциплина ката индивидуално. Вицешампион при жените в категория до 50 кг стана Тина Теофилова, а при дисциплина ката индивидуално – Гергана Витанова.

Бронзови медалисти при дисциплина кумите индивидуално в категориите си станаха: Веселина Веселинова /до 50 кг/; Цветослав Босилков /до 40 кг/; Изабел Кръстева /над 59 кг/; Богомил Занков /до 68 кг/; Християн Цветков /до 57 кг/; Максим Христов /над 40 кг/ и Преслав Събев /над 68 кг/.

На 5-о място се класира състезателката от школата на клуба в град Червен Бряг – Йоанна Йорданова при 14 до 16-годишните в категория над 54 кг. Добро представяне направиха и Евгени Йорданов, Петър Йотов и Калин Георгиев.

Възпитаничката на КБИ „Петромакс” – Гергана Витанова се готви усилено за скорошното си участие в Световното първенство по карате за мъже и жени, от официалния календар на Световната Карате Федерация, което ще се проведе в Бремен, Германия.

Част от подготовката на Гергана за Световното бе и участието й в подготвителния лагер – семинар ката на националния ни отбор, под ръководството на Н. Алкан – национален треньор на Турската карате федерация, който се състоя в доджото на „Петромакс” в Плевен преди 2 седмици.