Перун започна с класика

снимки: infomreja.bg

Обединеният отбор на ОФК "Пирин" и "Перун" - Кресна започна с класика пътя си към място в "Б" група. В двубой от 20 кръг на Югозападна "В" група "Перун" спечели с 3:0 при гостуването си на "Миньор" - Бобов дол.

Първото полувреме завърши без попадение, а вина за това имаше и лошият терен в миньорския град. Възпитаниците на Костадин Герганчев имаха териториално предимство, но като цяло и двата отбора не създадоха голови положения. Все пак най-доброто положение бе за гостуващия отбор в 25-та минута, когато Антонио Хаджииванов преодоля на скорост двама бранители и навлезе в малкото наказателно поле, но центрирането му се спря в локва.

В последната 44-та минута Антонио Хаджииванов бе повален в наказателното поле, но въпреки протестите на футболистите от Благоевград, главният съдия Димитър Буров не посмя да отсъди дузпа.

След почивката класата на гостуващия тим си каза думата и с попадения на Юлиян Попев, две на Веселин Стойков "Перун" спечели победата.

Близо 200 зрители от Благоевград подкрепиха любимците си на старта на пролетния дял от шампионата. В следващия 21 кръг предстои дербито на групата, в което "Перун" приема лидера "Пирин" - Разлог.

Двубоят ще се играе на 11 март от 15.00 часа на стадион "Христо Ботев".