„Пауталия спорт 2005“ – Кюстендил, с второ място от държавното състезание по стрелба с лък

Снимки: Личен архив

Борислав Лазаров спечели сребро, а Кънка Витова - бронз

СКХЗУ "Пауталия спорт 2005“ - Кюстендил, организира държавното състезание по стрелба с лък за хора със зрителни увреждания на ФСХЗУ - Кюстендил.

То се проведе на закритата писта на стадион "Осогово“, а състезателите нощуваха в Парк-хотел "Кюстендил".

От Кюстендилския клуб участваха 10 състезатели. Всички се представиха перфектно и в двете категории.

Най голям успех постигна Борислав Лазаров, който в кат. "Б1" спечели среброто, Кънка Витова спечели бронза в кат. "Б2/3".

Отборът на Кюстендил застана след СКИ "Витоша“ - София, които заеха първото челно място.

Наградите на участниците бяха връчени от зам.-кмета на община Кюстендил, Надя Каратова и председателя на Федерация "Спорт за хора със зрителни увреждания“ - Иван Янев.

На състезателите предстои нова изява във Варна за купа "България“, като от СКХЗУ „Пауталия“, ще вземат участие 9 души.

„Всички постижения се дължат на голямата помощ на треньора ни Венцислав Великов и семейството му. Без тях не бихме могли да развиваме този интересен спорт“, обявиха още от клуба.