Отборът на СКХЗУ „Пауталия спорт 2005”, спечели купата по шахмат

Снимки: Личен архив

Традиционното национално отборно състезание по шахмат за хора със зрителни увреждания се проведе в Кюстендил.

Проявата се организира от СКХЗУ „Пауталия спорт 2005” – Кюстендил, и е включено в общинския спортен календар.

Организаторите участваха с два отбора –  Отбор „Пауталия” и отбор „Руен”.

Отбор „Пауталия“ спечели първо място, а отбор „Руен”, също от СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005”, се класира на петото място в турнира.

Състезанието откри кметът на община Кюстендил Петър Паунов, като в него взеха участие отбори от Перник, Благоевград , София и Кюстендил.

Златният медал на четвърта дъска спечели Александър Костов от отбор „Пауталия”, златото на трета дъска – Динко Даскалов, Кънка Витова -  среброто на втора, а Баджаков - бронза.

Наградите бяха връчени от г-н Лазаров и Витова, които са членове на УС на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания, а Кънка Витова е и организатор на състезанието.

Всички останаха много доволни от обстановката в хотела и организацията на състезанието, сподели Кънка Витова.