Отборът на НУ "Св. Климент Охридски" е победител в общинския есенен футболен турнир

Снимки: Обединен детски комплекс

Четири футболни отбора се включиха в традиционния Есенен футболен турнир за ученици от ІV-те класове, организиран от Обединен детски комплекс /ОДК/ и Община Кюстендил. Това са тимовете на ОУ “Св. св. Кирил и Методий”, ОУ “Иван Вазов”, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ и НУ “Св. Климент Охридски”.

Срещите се играха на стадион “Осогово”. Турнирът откри  Константин Мандалски – старши учител по футбол в ОДК.

След теглен жребий отборите играха по схемата “всеки срещу всеки”. Мачовете бяха в две полувремена от по 15 минути. Всеки отбор бе от 8 футболисти – 7 полеви играчи и 1 вратар.

Турнирът спечели отборът на НУ “Св. Климент Охридски”, втори са футболистите на ОУ “Св. св. Кирил и Методий”, трети – отборът на ОУ „Св. Паисий Хилендарски“.

Финалната среща между отборите на НУ “Св. Климент Охридски” и ОУ “Св. св. Кирил и Методий” бе много оспорвана, играта бе равностойна. Мачът завърши с резултат 3:2 в полза на НУ “Св. Климент Охридски”.