Отборът на ОУ „Марин Дринов“ – Кюстендил е победителят в Областното състезание “Млад огнеборец”

Снимки: ОДМВР - Кюстендил

Днес в Кюстендил на стадион “Осогово” се проведе Областното състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“.

Победителите от районните състезания – ОУ „Марин Дринов“ - Кюстендил, СОУ „Христо Ботев“ -  Бобов дол, ОУ „Христо Ботев“ - Самораново, общ. Дупница, СОУ „Христо Ботев“ - Кочериново, показаха умения в 2  дисциплини – бойно разгръщане на състезателна пътека и 400 метра щафетно бягане с препятствия.

Отборът първенец – ОУ „Марин Дринов“ от Кюстендил, е победителят, който ще продължи състезателната си дейност в Републиканското състезание „Млад огнеборец“.

На второ място се класира отборът на СОУ „Христо Ботев“ от Бобов дол, а на трето – отборът на СОУ „Христо Ботев“ от Кочериново.

Всички участници в състезанието получиха спортни, ученически пособия и лакомства. За първите 3 отбора бяха осигурени от организаторите – РДПБЗН -  Кюстендил, купи, медали и грамоти.

17-то  областно  състезание на младите огнеборци откри заместник-областният управител на Кюстендилска област Силвия Велкова, гости на спортната проява бяха директорът на ОДМВР – Кюстендил, старши комисар Е. Стамболийски и директорът на РДГ – Кюстендил, Здравчо Тодоров.

Наградите за участници осигуриха традиционните партньори – Община Кюстендил, Община Дупница, Община Бобов дол и Община Кочериново,  СК по пожароприложен спорт „Пауталия 160“, бобовдолските фирми „Комфорт“ и „Болима“,  „Пейпър бегс“ ЕООД.