Отборът на Стоичков победи "дрийм тима" на "Барселона" в шоумач в Стара Загора

Снимка: LAP.bg

С хеттрик на Димитър Бербатов "Христо Стоичков и приятели" победиха "дрийм тима" на "Барселона" в шоумач в Стара Загора, пише Дневник. Българският състав се наложи с 3:2 пред 12 хиляди зрители на стадиона под Аязмото.

Двубоят отбеляза 25 години от спечелването на първата европейска купа на "Барселона". Със Стоичков в състава си, през 1992 г. каталунците победиха "Сампдория" с 1:0 на стадион "Уембли".

"Направих този мач в Стара Загора, защото всеки трябва да помни откъде е тръгнал. Аз съм тръгнал кажи-речи от тук, защото в Стара Загора бях в казармата. Освен това някои от най-големите футболисти на България са от тук – Петър Жеков, Петко Петков, Васил Драголов", каза Стоичков преди началото на мача.

Година и половина след юбилейния мач по случай 50-ата годишнина на Стоичков някои от най-добрите приятели на Камата отново гостуваха в България. Той събра и голяма част от златното поколение на българския футбол, спечелило четвърто място на световното първенство в САЩ през 1994 г.

"Приятелите на Стоичков" поведоха с 2:0 до почивката, когато Бербатов беше точен два пъти с глава. Новият нападател на "Керала бластърс", който ще дебютира за индийския тим след по-малко от месец, се разписа след подавания на Мартин Петров.

Второто полувреме започна с натиск на "Дрийм тима на "Барселона", след като Стоичков премина да играе за каталунците. Две минути след подновяването на играта Гошо Гинчев извърши нарушение в наказателното поле и "Барселона" получи дузпа. Стоян Колев спаси удара на Стоичков от бялата точка, но носителят на "Златната топка" за 1994 г. направи добавка.

В шоумача имаше и червен картон. Резервният вратар на "Барселона" Гусман беше изгонен за фаул срещу Васил Драголов. В 62-ата минута каталунците изравниха с точен удар с глава на Дани Гарсия.

Наложи се Димитър Бербатов, Мартин Петров и Стилиян Петров отново да се връщат на терена. Бербатов донесе победата за българския състав четири минути преди края. Нападателят получи пас от Йордан Лечков, финтира вратаря и вкара в опразнената врата – 3:2.

Приятелите на Стоичков: Ивко Ганчев, Емил Кременлиев, Петър Хубчев, Гошо Гинчев, Радостин Кишишев, Емил Костадинов, Йордан Лечков, Красимир Балъков, Христо Стоичков, Наско Сираков, Димитър Бербатов (Стоян Колев, Александър Томаш, Елин Топузаков, Дончо Донев, Петър Михтарски, Даниел Боримиров, Костадин Видолов, Ивайло Йорданов, Бончо Генчев, Мартин Петров, Васил Драголов, Стилиян Петров, Мюмюн Кашмер, Илиан Илиев)

Треньори: Димитър Пенев, Христо Бонев и Петко Петков

"Барселона Дрийм тим": Анхой, Хуан Карлос, Дею, Надал, Хара, Литманен, Попеску, Сержи, Гойкоечея, Салинас, Ескеро (Гусман, Кике, Морено, Дани Гарсия, Арпон)

Треньор: Албер Ферер