Стартираха „Ученически игри 2019“ в Благоевград

Снимки: Община Благоевград

Стартира първият етап на  „Ученически игри  2019“ в Благоевград.    Игрите започнаха на 12 февруари, като вече се проведоха финалите в шахмата, където ПМГ „Сергей Корольов“ стана шампион.

Играха се и финали в хандбала, където първо място взеха III ОУ „Димитър Талев“ в категория  5.-7. клас.

В категория 8.-10. клас спечелиха ПМГ „Сергей Корольов“, а в 11.-12. клас- НХГ „Св. св. Кирил и Методий“.

Спортната инициатива ще продължи до 19 март, като в последния ден ще са състезанията по лека атлетика.

Състезанията по време на „Ученически игри“  се провеждат в СК „Пирин“ и  спортна зала „Скаптопара“.

Общо 17 учебни заведения взимат участие в спортните дисциплини в инициативата на Община Благоевград.

Учениците са разделени в три възрастови групи - от 5. до 7. клас, от 8. до 10. клас и 11.-12. клас. Спортовете, в които децата на Благоевград мерят своите съобразителност, умения, бързина и сили, са лека атлетика, футбол, баскетбол, волейбол, хандбал, тенис на маса, бадминтон и шахмат.

Победителите от общинския етап продължават с участие в зонални и национални първенства.

Всички победители ще получат купи, грамоти и медали.