Елитният Пирин Благоевград надигра с 4:0 Пирин Гоце Делчев

Снимки: ОФК "Пирин"

Елитният Пирин Благоевград надигра с 4:0 участника в третия ешелон Пирин Гоце Делчев. Контролата бе последна за орлетата преди старта на шампионата. В нея старши треньора Милен Радуканов пусна в игра само резрви и юноши, като даде почивка на всички титуляри.

Единствено Аймен Суда игра пълни 90 минути, тъй като ще почива в първите шест мача на Пирин от първенството. Първото полувреме не бе от най- интересните. По едно положение и пред двета врати. Първо Аймен Суда стреля близо до гредата, а малко по-късно Виктор Шишков нацели градата до Краси Костов.

След почивката на терена имаше само един отбор, този на орлетата. В 59-ата минута Аймен Суда след самостоятелен пробив вкара за 1:0, а малко след това пак той бе близо до втори гол, но от голлинията изби защитник на неврокопчани. В 70-ата минута Тодор Траянов центрира, а Божинов вкара за 2:0.

Най-красивото изпълнение бе на младока Любомир Цолев, който от на 30 метра вкара в опразнената врата. Крайното 4:0 фиксира Аймен Суда в 79-ата минута. Часове преди мача административния директор картотекира в БФС футболистите, с които Пирин ще започне първенството.

Пирин: Костов, Грозданов, Ничев, Митев, Топузов, Божинов, Иванов, Благов, Цолев, Суда, Христов/ Стефанов, Траянов, Ангелски/