Орлетата полетяха високо и грабнаха трите точки в Коматево

Снимка: botevplovdiv.bg

Летящ старт направи отборът на Пирин в новото издание на Първа професионална лига. Орлетата спечелиха съвсем заслужено с 1:0 при гостуването си на Ботев Пловдив.

Пред празните трибуни на стадиона в Коматево благоевградчани играха тактически зряло и стартираха шампионата с три точки. В първите минути пролича, че Пирин отива в Пловдив за нещо повече от равен.

Най-чистото положение в мача бе на сметката на гостите. Още в 9-та минута Станислав Костов преодоля защитник на Ботев, навлезе в наказателното поле, последва удар на нападателя, който Чворович изби, а при добавката Даниел Младенов бе длъжен да вкара, но силният му изстрел мина над вратата.

В 66-та минута Пирин бе сериозно ощететен от главния съдия Никола Попов. Станислав Костов бе събрен в наказателното поле пред погледа на рефера, който си затвори очите за чиста дузпа в полза на Пирин. Последва логична реакция на старши треньора Милен Радуканов, за което бе изгонен от скамейката.

Все пак орлетата нанесоха своя удар в 79-та минута. При едно включване на централния защитник Стилиян Николов се получи добра атака. Той намери Дани Младенов в наказателното поле, който с пета подаде на Тодор Траянов. Тохера продължи към Димитър Благов, който с премерен удар вкара за 1:0. След гола домакините натиснаха, но хаотично, а Пирин имаше още един шанс за гол, но го пропусна.

След 90 минути игра Ботев - Пирин 0:1.

В следващия кръг Пирин приема Септември на стадион "Христо Ботев", на 22 юли от 20.30 часа.

Пирин: Макенджиев, Башлиев, Сандев, Николов, Попев, Костадинов, Паланков, Благов, Траянов, Младенов, Костов/ Ничев, Грозданов, Стефанов/