Орачев и Чапов титуляри при победа над СВ Липщадт

Българският национален отбор за юноши до 16 години приключи едноседмичния си престой в Германия с още една победа - 4:0 над СВ Липщадт (U17).

Треньорът на българите даде почивка на трима футболисти - Владимир Айтов, Алеко Алеков и Борислав Ангелов, които имаха леки контузии след успеха над Северна Вестфалия с 3:0. В отсъствието на Алеков в центъра на защитата се премести Чавдар Ивайлов, а като десен бек започна Манол Чапов, който бе и единственото ново име в стартовия тим в сравнение с предишния двубой. Титуляр започна и капитанът Мики Орачев. Чапов и Орачев са бивши юноши на Пирин Благоевград.

Резултатът бе открит в 39-та минута. Гери Димитров проби отдясно и центрира към Александър Димитров, който отклони топката за Илия Димитров. Останал сам на празна врата, нападателят на нашите бе безгрешен.

В 47-та минута Серкан Юсеин центрира от фаул, а Стефан Велков с глава покачи на 2:0. 6 минути по-късно Александър Димитров изведе Илия Димитров сам срещу вратаря и авторът на първото попадение с шут в обратния ъгъл направи 3:0.
Крайното 4:0 бе оформено след хубав самостоятелен пробив на резервата Емил Стоев в последната минута.

Резултатът можеше и да е по-внушителен, но Велков удари гред след корнер, а съдията Хендрик Стан отмени гол на Илия Димитров заради засада.

Утре лъвовете се прибират в България, а следващият им лагер стартира на 17 май.