ОФК „Пирин“ разнищи аутсайдер

снимка: infomreja.bg, архив

Отборът на ОФК Пирин Благоевград, който играе в третия ешелон с лиценза на Перун Кресна надигра с 4:0 Хебър Пазарджик, като гост. Двубоят започна с 8 минути закъснение заради липса на екипи, с които да играе клубът домакин.

Противно на крайния резултат, срещата започна по-добре за домакините. До 15-ата минута Спас Милушев на два пъти можеше да открие резултата, но пропусна от чисти положения.

В 20-ата минута отново той стреля от фаул, но вратарят на гостите с мъка успя да спаси. Така се стигна до 33-ата минута, когато Веселин Стойков откри резултата в полза на Пирин. В самия край на полувремето Костадин Павлов от Хебър пропусна отлична ситуация.

След почивката "орлетата" бяха повече от безкомпромисни и успяха да реализират нови три безответни попадения. Точни бяха Кирил Чобанов на два пъти и Петър Карачоров.

В неделя на стадион "Христо Ботев" Пирин приема тима на Септември Сф.