Добро представяне за клуба по джудо и самбо „Велбъжд“, от Държавния личен шампионат

Снимка: Спортен клуб по джудо и самбо "Велбъжд"

Следващата седмица им предстои шампионат за момчета и момичета в Панагюрище

На 04.10.2020 година в град Пловдив се проведе Държавния личен шампионат по джудо за младежи и девойки до 21 години. В състезанието взеха участие следните състезатели от спортен клуб по джудо и самбо ”Велбъжд” - Кюстендил:

- 52 кг., Даниела Даниелова, която зае 9 -о място

- 70 кг., Василена Бумбарска, тя завоюва 3 победи и претърпя 2 загуби в категорията

- 70 кг., Никол Галинова, която се класира на 7-о място

Най-добро представяне направи Бронзовата медалистка от жени до 23 години, Моника Галинова на +78 кг., като една грешка я лиши от борбите за златото в групата си и победи в борбата за Бронза.

При младежите, Никола Миланов и Любослав Михов - 73 кг., не успяха да попаднат в схемата за класирания при голямата конкуренция от 40 човека в категория.

При 82-килограмовите Симеоно Помоулуски се класира на 13-о място, при 100 кг., Румен Петрунов е на 9-о място.

Следващата седмица предстой шампионат за момчета и момичета в Панагюрище, съобщават от спортен клуб по джудо и самбо "Велбъжд" - Кюстендил.