Нищо ново - Пирин Балканстрой пак бие

снимка: bsport.bg

Левски Волей (София) бе на крачка да нанесе едва второто поражение на лидера в Суперлигата Пирин Балканстрой (Разлог), след като стигна до тайбрек при домакинството си на възпитаниците на Мирослав Живков и в него имаше преднина от шест точки при 9:3. В крайна сметка обаче гостите триумфираха с 3:2 (27:25, 19:25, 25:19, 20:25, 15:11). Двата отбора започнаха срещата равностойно и резултатът се движеше точка за точка до 10:10, когато на сервиз за Левски Волей застана Георги Братоев.

Два аса на разпределителя направиха 13:10, но блокада на колегата му Добромир Димитров за Пирин Балканстрой донесе равенството при 14:14. Последваха нови равностойни разигравания, като в края на гейма гостите имаха добра преднина при 22:20. Георги Петрова обаче взе прекъсване и възпитаниците му изравниха при 23:23 с две последователни блокади. Сините дори поведоха с 24:23, но им бяха необходими още две възможности, за да затворят частта в своя полза.

Във втория гейм лидерът във временното класиране на Суперлигата тръгна мощно и поведе с 8:4, 12:6 и 16:10. Едва в края възпитаниците на Георги Петров намалиха изоставането си до 19:23, но това не попречи на гостите да изравнят 1:1.
Третата част също започна ударно за гостите и те поведоха със 7:2. Левски обаче вече бе научил урока и изправни още при 8:8. Пирин отново поведе при 13:10, но Сините отново бързо се съвзеха и постигнаха обрат до 14:13, когато Мирослав Живков взе прекъсване.

Паузата обаче не даде желания резултат и домакините стигнаха първи до второто задължително прекъсване в гейма при 16:13. Тимът от Разлог намали до 15:16, но четири поредни точки в актива на столичани решиха изхода на частта в тяхна полза.

Ролите се размениха в четвъртия гейм, когато Левски Волей поведе с 5:0, Пирин обаче набързо си върна ритъма в играта и на свой ред взе минимален аванс при 10:9. Постепенно преднината на гостите се увеличи до четири точки при 18:14, а при 24:20, последната точка в частта бе дело на Костадин Гаджанов.

В петата част всичко тръгна добре за Левски и тимът от София поведе с 4:1 след силен сервиз на Георги Братоев. Авансът на домакините набъбна до 9:3, но тогава настъпи време за обрат. На начален удар за Пирин застана Илиян Божков. Три погрешни отигравания направи диагоналът Жани Желязков, който прати две нападения в аут и веднъж падна в клопката на блока. Равенството дойде още при 9:9, когато Димитър Маринков получи жълт картон.

Момчетата на Мирослав Живков взеха още една точка преди Левски най-сетне да се отлепи от деветата точка. Настроението в играта вече бе изцяло в полето на Пирин и скоро те затвориха тайбрека с 15:11.